• auto szyby szczecin 04
 • auto szyby szczecin 05
 • auto szyby szczecin 01
 • auto szyby szczecin 07
 • auto szyby szczecin 02
 • auto szyby szczecin 03
 • auto szyby szczecin 06

Zaparowane Szyby

Powody parowania szyb w samochodzie

Kierowcy jesienią i zimą często muszą borykać się z parującymi szybami. Dobrze wiedzieć, że w wielu sytuacjach można temu z powodzeniem zaradzić, wystarczy tylko trochę zadbać o auto.

Przyczyny parowania szyb mogą być różne. Jedną z nich bywa zanieczyszczenie filtra pyłkowego, w który od paru lat wyposażone są właściwie wszystkie samochody. Zapchany filtr pyłkowy blokuje przepływ świeżego powietrza i to jest czynnikiem powodującym trudne do usunięcia parowanie szyb podczas deszczu. Uruchomienie klimatyzacji może co prawda pomóc w pewnym stopniu, ale jest to rozwiązanie chwilowe, nie likwidujące przyczyny.

Szybsze zużycie filtra pyłkowego

Zdarza się, że trwałość filtra nie odpowiada zapewnieniom producenta. Wielokrotnie jest tak, że filtr jest niedrożny już po 15 tys. km, podczas gdy zgodnie ze wskazaniami wytwórców należy go zmienić nie wcześniej niż po 40 tys. km. Trzeba wiedzieć, że filtr zatyka się prędzej, jeśli jeździmy po mocno zapylonych drogach lub w ruchliwym mieście. Jedynym skutecznym sposobem jest jego wymiana. Dobra wiadomość jest taka, że jego cena nie jest wysoka. Zmiana zużytego filtra na nowy w większości marek samochodów, nie jest czynnością zbyt skomplikowaną i zazwyczaj nie zachodzi nawet konieczność by posługiwać się jakimikolwiek narzędziami. Z reguły jest on osadzony na podszybiu (na środku lub po prawej stronie) i w celu wymiany wystarczy zdjąć część podszybia.

Bywa, że filtr znajduje się za schowkiem po stronie pasażera. W tym wypadku do jego demontażu niezbędnych jest kilka narzędzi, jednak podobnie jak poprzednio nie powinno to sprawić problemu. Zakładając nowy filtr trzeba zwrócić uwagę na kierunek przepływu powietrza, ponieważ ma to wpływ na jego właściwe funkcjonowanie. Pomocne są narysowane strzałki wskazujące odpowiedni kierunek.

Pozorna oszczędność

Poniektórzy kierowcy ze względu na oszczędność podejmują decyzję o pozbyciu się filtra. Jest to błędem, ponieważ późniejsze oczyszczanie układu wentylacji z zalegających nieczystości, okazuje się być znacznie droższe, niż regularna wymiana filtra.

Co jeszcze?

Innym powodem parowania szyb jest wilgoć panująca w samochodzie, która może pojawiać się np. na skutek przeciekających uszczelek. W tym przypadku warto udać się do serwisu, gdzie fachowo i skutecznie zajmą się problemem. Welurowe dywaniki też mogą gromadzić wodę, dlatego w sezonie jesienno-zimowym korzystniej będzie zmienić je na gumowe - choć nieco mniej efektowne, to z pewnością wygodniejsze w użyciu. Pamiętać trzeba o systematycznym usuwaniu z nich wody.

 • Auto szyby Bydgoszcz sprzedaż i naprawa

  Każdy kierowca powinien sobie zdawać sprawę, jak istotnym elementem składowym samochodu jest przednia szyba. To ona podtrzymuje 30% konstrukcji pojazdu, chroni w trakcie wypadku i osłania przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki niej czujemy się bezpiecznie i komfortowo na przednich siedzeniach. Dlatego podjęliśmy współpracę jedynie z najlepszymi producentami. Daje to nam gwarancje, że naszym Klientom oferujemy sprawdzone i niezawodne produkty.

  Najlepsze auto szyby w Bydgoszczy można zakupić w firmie Auto-Glass. Posiadamy szeroki asortyment, który zawiera szyby markowe i zamienniki. Mamy do zaoferowania produkty do każdego modelu i marki pojazdu. Obsługujemy samochody osobowe, ciężarowe, TIR-y, autobusy i ciągniki. Prowadzimy także montaż zakupionych u nas szyb i udzielamy dożywotniej gwarancji.

 • Szybka i solidna wymiana szyb samochodowych Bydgoszcz

  Jak wiadomo szyby frontalne w pojazdach pełnią bardzo istotną rolę. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo podróżującym. Ochraniają przed pogodą i innymi niebezpieczeństwami występującymi w trakcie jazdy. Dlatego nawet przy niewielkich uszkodzeniach konieczna jest szybka interwencja. Prowadzony przez nas warsztat posiada kompleksowe wyposażenie techniczne, niezbędne do tego by w profesjonalny sposób przeprowadzić naprawy uszkodzeń i montaż.

  Wymiana uszkodzonych szyb samochodowych na nowe w naszym warsztacie w Bydgoszczy przebiega szybko i sprawnie. Zasługa w tym także naszych pracowników, którzy posiadają umiejętności poparte wieloletnią praktyką. Oferowane w sprzedaży auto szyby to wysokiej klasy produkty, dostarczane przez uznanych producentów. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 • Kompleksowa naprawa szyb samochodowych Bydgoszcz

  Wszystkie uszkodzenia, które kwalifikują się do naprawy, możemy zlikwidować w naszym serwisie. Dzięki podjętym działaniom, szyba wraca do pierwotnego stanu, i z powodzeniem pełni swoje funkcje ochronne.  Gdy zaistnieje sytuacja, że trzeba będzie wymienić całą szybę,  wykonamy to z największą starannością i precyzją. Mogą Państwo wybrać produkt dopasowany do dowolnego typu samochodu, marki i modelu oraz indywidualnych oczekiwań. Szeroki wybór produktów to jeden z naszych atutów.

  Profesjonalna naprawa szyb samochodowych w naszym warsztacie w Bydgoszczy to idealne rozwiązanie dla osób ceniących swój czas i pieniądze.   Posiadamy niezawodny sprzęt i zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników. Ich zawodowe podejście doceniło już wielu naszych dotychczasowych Klientów. Służymy fachowym doradztwem i gwarantujemy wysoką jakość usług.
 • Różnorodne szyby samochodowe Bydgoszcz w naszym serwisie

  Współpracujemy z najlepszymi producentami szyb, którzy dokładają starań na każdym etapie produkcji. Dlatego do rąk użytkowników trafiają niezawodne produkty. Naszym czołowym dostawcą jest Pilkington, ale posiadamy też wyroby innych firm tj. Saint-Gobain, Guardian, Soliver, Splintex, NordGlass. Cały asortyment liczy blisko 10.000 artykułów. Nasi obyci pracownicy pomogą Państwu wybrać najlepszy model szyby, by w pełni odpowiadał Waszym oczekiwaniom.

  Firma Auto-Glass oferuje usługi sprzedaży, naprawy i uszczelniania szyb samochodowych na terenie Bydgoszczy. Długofalowa działalność w branży sprawiła, że orientujemy się w potrzebach Klientów. Usługi wykonujemy zgodnie z najwyższymi standardami. Użytkujemy sprawdzone metody i materiały. Na potwierdzenie dajemy dożywotnią gwarancję na szczelność wykonanego połączenia.

 • Najlepszej jakości szyby do samochodów Bydgoszcz

  Auto-Glass jest firmą z wieloletnim doświadczeniem. Współpracujemy z największymi producentami auto szyb. Od lat działamy na rynku i znamy potrzeby potencjalnych Klientów. Odpryski i drobne pęknięcia poddawane są naprawie. Przy rozległych uszkodzeniach proponujemy wymianę, oferując markowe szyby lub zamienniki. Staramy się dopasować ofertę do zróżnicowanych potrzeb i możliwości finansowych Klienta. Nasi pracownicy przedstawią wszystkie dostępne warianty.

  Posiadamy 10.000 artykułów w naszych magazynach, nie dziwi więc, że w naszym serwisie w Bydgoszczy, każdy użytkownik auta może wybrać optymalnie dopasowane szyby do samochodów. Zajmujemy się też sprzedażą innych artykułów, jak np. kleje i uszczelki do różnych typów pojazdów. Podejmujemy się także regulacji mechanizmów odpowiedzialnych za podnoszenie się szyb bocznych.

 • Trwałe klejenie szyb samochodowych Bydgoszcz

  Kompletując asortyment, dokonaliśmy starannej selekcji. Dlatego na dostawców wybraliśmy firmy znane i cenione przez użytkowników na całym świcie. Firmowe produkty to gwarancja długowieczności i niezawodności. Pilkington to marka której szyby przeważają w naszym asortymencie,  aczkolwiek oferujemy też produkty innych producentów, m.in. Soliver, czy  NordGlass. Ponieważ bierzemy pod uwagę zróżnicowane oczekiwania posiadamy również szyby zamienniki.

  Poza sprzedażą wykonujemy szereg usług. Pośród nich wymienić można uszczelnianie auto szyb, ich wymianę i naprawę. Wszystkie zlecone czynności wykonujemy z zastosowaniem wysokojakościowych materiałów i sprawdzonych metod. Przeprowadzone w naszym warsztacie w Bydgoszczy klejenie szyb samochodowych jest objęte dożywotnią gwarancją na trwałość wykonanego połączenia.

 • Sprzedaż i serwis szyb samochodowych Bydgoszcz

  Na wszystkie mniejsze, bądź większe stłuczenia znajdzie się rada. Nie zawsze musi to być wymiana szyby, dość często wystarcza jej profesjonalna naprawa. Wypełnienie powstałych szczelin pęknięcia masą żywiczną i utwardzenie jej promieniami UV przywraca ją do idealnego stanu. Nasz sztab pracowników posiada doświadczenie, co odzwierciedla się w poziomie wykonywanych usług. Fachowo wykonujemy wszystkie powierzone zlecenia i udzielamy dożywotniej gwarancji.

  Serwis szyb samochodowych z siedzibą w Bydgoszczy posiada asortyment do wszystkich rodzajów pojazdów, od samochodów osobowych aż po TIR-y i autobusy. Współpracujemy z najlepszymi producentami szyb, którzy działają w branży od wielu lat. Wykorzystując swoją wiedzę i nowoczesne technologie tworzą produkty najwyższej jakości. Proponujemy też  wartościowe szyby zamienniki. 

Firma Auto-Glass w Bydgoszczy oferuje szereg usług związanych z szybami samochodowymi.
Nabyć u nas można szyby przednie, tylne i boczne, które pozyskujemy od znanych producentów, m.in. firmy Saint Gobain Sekurit

Znajdą Państwo u nas także dobrej jakości szyby-zamienniki,
które polecamy do każdego typu samochodu.

Ponadto zajmujemy się uszczelnianiem przeciekających szyb samochodowych,
co pozwala przywrócić suchość we wnętrzu pojazdu.
Realizujemy też zlecenia naprawy i wymiany.